ERDAL EREN KÜLTÜR MERKEZİ

ERDAL EREN KÜLTÜR MERKEZİ

ERDAL EREN KÜLTÜR MERKEZİ

Erdal Eren Kültür Merkezi, Ataşehir'de kurulu olan veya faaliyet yürüten sendika, meslek odası, dernek, vakıf, yurttaş inisiyatifi gibi sivil toplum kuruluşlarına veya oluşumlarına hizmet vermek ve bu STK'larla ortak çalışmalar yürütmek üzere Ataşehir Belediyesi'nce kurulan bir merkezdir. Erdal Eren Kültür Merkezi, Ataşehir Belediye Meclis kararıyla Ataşehir Kent Konseyi koordinasyonunda çalışmalarını sürduren bir sivil toplum merkezidir.

Atasehir Kent Konseyinin meclisleri(kadin, gençlik, çocuk, engelli, STK'lar, Siteler, Okul-Aile Birlikleri,Esnaf, Yöre Dernekleri, Kıdemli Yurttaş) ve çalışma gruplari ( çevre, gıda, hayvan hakları, çocuk hakları, kent ve külturel bellek,tüketici hakları spor, eğitim, dogal afetler, cinsiyet eşitliği) bu merkezde çalışıyor.  1 adet çok amaçlı salon, 27 ofis odası, kafeterya, otopark, fuaye alanı, 280 evrak dolabı ve 280 posta kutusu ile zaman paylaşımlı ve randevu sistemiyle, STK'lara toplantı yapma, etkinlik düzenleme,  kıymetli evraklarını muhafaza etme, iletişim ve sekreterya hizmetleri gibi imkanları sunmaktadır. Danışmada görevli personel telefon, fax, mail yoluyla ya da yüz yüze başvuran vatandaşları ilgili derneğe yönlendirmekte, ilgili postalarını STK'ların herbirine tahsis edilen posta kutularına koymakta, not alıp derneği bilgilendirmektir. Merkez içinde yer alan Ataşehir Kent Konseyi tarafından, STK'lar arasında koordinasyon; ortak proje ve etkinlik; eğitim, kurs, seminer faaliyetleri; STK'ların çalışma ve ilgi alanlarına göre dernek içi veya halka yönelik etkinlikler oluşturma çalışmaları yürütülmektedir. Erdal Eren Kültür Merkezi, STK'ların buluştuğu ve Ataşehir için toplumsal, sosyal ve kültürel fayda oluşturdukları bir merkezdir. Ayrıca hobi, kültür, sosyal, spor, vb. alanlarda kurslar düzenleyip, kulüpler oluşturmaya çalışarak Ataşehirlilerin bu alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Tüm bu faaliyetler Ataşehir Kent Konseyi koordinasyonuyla gönüllü eğitmen ve kolaylaştırıcılar tarafından yürütulmektedir.

Erdal Eren Kültür Merkezi, hizmetleriyle Ataşehir'deki tüm STK'ların ve sivil inisiyatiflerin, bu yapılarla ürettiği faaliyetlerle de tüm Ataşehirlilerin ücretsiz yararlanabilecekleri bir merkezdir.

 
 

DERS PROGRAMLARİ

 

SÖYLEŞİLER-PANELLER

 

ETKİNLİK TAKVİMİ

 
 
 • 0530 926 10 01

 • 0506 167 85 85

 • kentkonseyiatasehir@gmail.com

 • Mustafa Kemal Mahallesi 3004 cadde,
  3091/2. Sk. no:1, 34707
  Ataşehir- İstanbul

 • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
  Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
  Pazar: Kapalı